• Nyheter
 • Turforslag
 • Fine plasser
 • Bli medlem!

 • Styret/organisering
 • Kontakt oss

 • Medlemsmøter
 • Arrangementer
 • RAT-historie

 • Linker til andre sider















Lysthus og stabbur
Publisert av Inger Maren Gjerlaug [11.07.22 21:11]
Utskriftsvennlig side

Fra handlingsplanen etter årsmøtet for 2023, har vi fått to hus til ved Malungsstugua og sammarsfjøset. Det er stabburet fra Grønlien som ble tatt ned i Kvennstugua og flyttet dit. Gangen fra Tingstad har blitt lysthus. Det har blitt et unikt tun ved Malungsstugua, et vakkert og romslig tun med mange muligheter.


Ta turen dit med familie og venner. Vi har hatt åpning av begge husene med innbudte gjester. Fra lysthusåpningen vil dere se reportasje i Stangeavisa.

<<Tilbake


RAT har bok og selger kart. Jokern i Gata og Jokern i Åsbygda.
Nytt opplag av boka i 2025 med ileggsside om Historisk Vandrerute og kart som viser "Almenningsskogene på Hedmarken", Sorten rundt og Naturstien.
Boka kom ut i 2021 og omhandler mye av det som skjedde i Romedal Almenning i forrige generasjoner. Boka viser hvor sætrene lå, hvor tømmerfløtingen foregikk og hvor fluktrutene gikk under krigen.
Husk å kjøpe kart som viser stiene i almenningen.





Norgeskart for mobil
Kart for nedlasting som app på mobilen. Kartet viser din posisjon. I dette kartet finner du Romedal almenning turstilags stier. Se etter ikon for appstore.

Norgeskart.no
Kart på mobil hvor du kan søke deg fram til turen din.

Nytt turkart
Kartet kan kjøpes på Joker i Åsbygda, Joker i Gata, bensinstasjonen i Gata og HHT-butikken på Hamar. Alle styremedlemmene har kartlager, du kan henvende deg til en av oss.

Kartet koster kr 50,-. Vi har vippsnummer som står i folderen.
















Romedal Almenning Turstilag - design/kode: Kroglund Media © 2013-